אודות שנת התרבות ההונגרית בישראל

חגיגה הונגרית בפתח!

שנת תרבות הונגריה בישראל
20 הפקות בכ-100 ימים עם למעלה מ 1000 אורחים שיגיעו מהונגריה
חוגגים 30 שנים לחידוש היחסים הדיפלומטיים
11 במרץ ועד 26 באוקטובר 2019
שנת ה-70 להקמת מדינת ישראל מקפלת בתוכה גם 30 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין הונגריה. חגיגות השלושים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות, מקפלות בתוכן הזדמנות מצוינת להציג בפני הקהל הישראלי את קשת העשייה האמנותית המגוונת וחיי התרבות העשירים של הונגריה.
התרבות ההונגרית אינה זרה לישראלים. המטבח ההונגרי הוא חלק בלתי נפרד מהעושר הקולינארי שמרכיב את התפריט המגוון של החברה הישראלית על שלל עדותיה וטעמיה. הקולנוע ההונגרי מיוצג במיטב הפסטיבלים בארץ וכך גם נציגות של התיאטרון ההונגרי על שלל סוגיו. בעשור האחרון הפך תיאטרון האופרטה של בודפשט אורח כבוד בבית האופרה הישראלית הזוכה לקהלים רבים והתפעלות מהוירטואוזיות התיאטרלית והמוסיקלית של סולניו ומופעים של להקת המחול העממית של הונגריה וקרקס רסירקאל זכו להצלחה אדירה ולביקורות משבחות.
מעשה הרכבת התכנית לשנת תרבות הונגריה בישראל, נרקם בקפידה ומתוך כוונה לפרוש בפני הקהל הישראלי מבחר רב גוני של יצירה ויוצרים הונגריים בעלי שם עולמי בתחומי האמנות השונים. לאורך השנה הקרובה ייערכו בישראל מופעים ואירועים בהשתתפות מאות זמרים, רקדנים, שחקנים, אמני קרקס, אמנים מתחומי העיצוב השונים ואמנים רב תחומיים, שפים ואנשי רוח.