תערוכת "צבע טרי" – פוקוס על הונגריה

תערוכת "צבע טרי"  – פוקוס על הונגריה

יריד הציור לאמנות עכשווית בתל אביב בין ה-30 במאי ל-2 ביוני

אמנות מהונגריה היא גולת הכותרת של האירוע המוביל לאמנות עכשווית בישראל בשנת 2019

בודפשט, תל-אביב: יריד האמנות העכשווית, "צבע טרי", נותן השנה פוקוס מיוחד על סצנת האמנות ההונגרית התוססת. היריד, הנחשב לגדול והמשפיע בישראל, מהווה נקודת מפגש בין שוחרי אמנות, אמנים ואנשי מקצוע מהארץ ומהעולם. "פוקוס על הונגריה", שייפתח ב-30 במאי ויינעל ב-2 ביוני, היא יוזמה משותפת של היריד הישראלי וארט מרקט בודפשט, יריד האמנות העכשווית הגדול במרכז ומזרח אירופה, שסימן את בירת הונגריה כיעד אטרקטיבי לשוחרי אמנות.

אירוע האמנות השנתי הגדול והמשפיע ביותר בישראל יתקיים בתל אביב, 05.30 – 07.06.2019, עם מבחר מיוחד של יצירות אמנות שיוצגו לקהל בשיתוף כמה מהגלריות המובילות בהונגריה. האירוע הוא חלק מעונת התרבות ההונגרית בישראל.

פוקוס על הונגריה – מבחר מצוין של יצירות אמנות שנוצרו במיוחד עבור הקהל ביריד אמנות "צבע טרי" – יסמל את המאמץ החדש לחגוג את הקשרים התרבותיים בין ישראל להונגריה. התערוכה תספק נקודת מבט ייחודית של אמנות עכשווית הונגרית, אשר מומשה בשיתוף כמה גלריות אמנות החשובות ביותר בהונגריה, רבות מהן מציגות באופן קבוע בירידי אמנות בינלאומיים מרכזיים ברחבי העולם. המופע נובע משותפות מופתית בין ירידי האמנות העכשווית של ישראל והונגריה, "צבע טרי" בתל אביב ו"ארט מרקט" בבודפשט.

בעוד ש"צבע טרי" הוא הפלטפורמה האמנותית העכשווית ביותר בישראל, ארט מרקט בודפשט הוא יריד האמנות הבינלאומי העכשווי והמרכזי של מרכז ומזרח אירופה ואחד מאירועי האמנות הבולטים באירופה, המארח מדי שנה למעלה מ-30,000 מבקרים בינלאומיים ומעל מאה מציגים המגיעים מכ-30 מדינות.

ההתמקדות בהונגריה מבוססת על שנים של שיתוף פעולה אמנותי קודם. ארט מרקט בודפשט אירחה את ישראל כאורחת כבוד בשנת 2017 והקימה פסטיבל תרבותי נרחב בשם ART.ISRAEL-ART.IS.REAL בבודפשט לקידום האמנות הישראלית. תערוכת "נייר עבודה", הכוללת עבודות של אמנים ישראלים והונגרים גם לפני שנתיים. למעשה, הצוות שמאחורי הקמת פוקוס על הונגריה הוא זהה למארגני "נייר עבודה" בשנת 2017.

אמנים מוצגים: אמסי בנצ'ור, ארפאד פאראגו, איסטבאן פלסמן, לאסלו גיירפי, קלרה פטרה סזאבו, ריטה סווג, אנדריאה גאלדי וינקו

אוצרת: Fruzsina KIGYOS.

 

30 במאי  – 2 ביוני, תל אביב.