קרקס ריסרקל

בחודש יולי יחזור לישראל קרקס ריסרקל עם "הליצן הערום", מופע קרקסי עטור פרסים שלא מפסיק להפתיע.

ריסרקל הוא קרקס וירטואוזי המשלב את עולם הקברט והופעות הבידור עם אלמנטים של קרקס עכשווי. האקרובטים ניחנים בטכניקות קרקס וירטואוזיות וביכולות משחק ועוטים לגופם תלבושות מסוגננות ומוקפדות.

להקת ריסרקל קמה ב- 2012 על ידי בנצה ואגי, בימאי תיאטרון וכוריאוגרף שיוצר סגנון קרקס חדשני, עכשווי וייחודי באירופה. הלהקה נוסדה בבודפשט, הידועה כמרכז קרקס קלאסי, במטרה להעניק לקהל מופע בעל ביטוי ייחודי, אשר נשען על המסורת של אומנויות הבמה האירופאית ומשלב בין קרקס, תיאטרון ומחול.

מאז ההופעה הראשונה של הקרקס ועד כה, הוא הפך לאורח קבוע בתיאטרון הפסטיבל של מופא וברחבי העולם במקומות כמו פאלאס דה פסטיבל של פסטיבל קאן, הפסטיבל הקולומביאני איברואמריקנו -הגדול ביותר לאמנויות הבמה בדרום אמריקה. בשנת 2017 הוזמן  וואגי להפיק את טקס הסיום של אליפות העולם ה -17 בשחיה. לאחר מכן, בחודש אוגוסט זכתה הלהקה להצלחה מסחררת בפסטיבל אדינבורו בסקוטלנד, שם נחטפו כל הכרטיסים למופע "פריז בלילה" תוך ימים ספורים

ניר סלונים כותב במאקו על המופע: "מעבר לרמות הביצוע האלוהיות של האקרובטים המוכשרים עד כאב, מדובר במופע תיאטרלי פר אקסלנס עם התחלה, אמצע וסוף, שמעביר את הקהל מסע מרתק. מסע שהוא גם מבדר וגם מרגש  ובעיקר מהפנט לכל אורכו, ובסופו מחכה לכם חתיכת קתרזיס מזכך. מהסוג הנשגב, הטהור, שנדיר להגיע אליו בהצגת תיאטרון סטנדרטית. בקיצור, הכי קרוב לאורגזמה נפשית אם יש דבר כזה, ואם אין אז "הליצן העירום" המציא אותה".